Bağımlısının Gözünden 10 Adımda POPMUNDO

Evde oturduğunuz şu günlerde canınız sıkılıyor yapacak bir şey bulamıyorsanız işte bu oyun tam da size göre. Birçoğumuz artık dijital dünyanın etkisine girmiş birçok oyunla karşı karşıyayız. Bir maceraya başlamak,  hayallerini süsleyen bu yolda ilerlemek isterseniz neymiş bu Popmundo hep birlikte görelim.

Siteye ulaşmak için www.popmundo.com adresi üzerinden bir hesap oluşturabilirsiniz. Gerçek zamanlı bir role play yapma oyunudur. Oyun, kendi sitesinde de yazdığı gibi oyuncuların, müzik endüstrisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları sanal bir rol yapma oyunudur. Oyuna beş parasız çaylak bir müzisyen olarak başlayıp azimle, sabırla, çokta uzun olmayan bu yolda ilerlerken kendinizi bir sürü maceranın içerisinde bulabilirsiniz. Oyunu oynamak için herhangi bir şey yüklemenize gerek. Tamamen tarayıcınız üzerinden oynadığınız bu oyunu, dilerseniz telefondan, tabletinizden de kontrol edebilirsiniz. 

1.Karakteriniz

www.popmundo.com sitesine kaydolduktan sonra karşınıza bir ekran gelecek. Yukarıdaki ekran benim karakterimdir. Siz de böyle bir karaktere sahip olmak istiyorsanız siteye koydulup; karakteriniz, adını, memleketini, ismini ve hatta yaşını seçme hakkınız bulunmaktadır. Aynı zamanda rol yapma deneyiminizi genişletmek için karakterinize ait bir geçmiş de yaratabiliyorsunuz. Her ne kadar hayatınızın devamında bunların çoğunu değiştirme imkanınız bulunsa bile, seçiminizi iyi yapın. Dünya sizi ilk olarak bu isimle tanıyacak!

2.Müzik Dünyası

Popmundo'yu sınırlandırılamayacak kadar geniş bir oyundur. Hayalinizde canlandırdığınız birçok şeyi yapma fırsatı sunar. Bir müzik grubu kurup tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bir numaralı sanatçı olmaya çalışırsınız. Bununla da bitmez! Caz, Rap, R&B; Rock, Punk Rock, Heavy Metal gibi birçok müzik türünü içinde barındırarak, size birçok alanda müzik yapma fırsatı sunmaktadır. Grubunuz için en iyisini yapmak istiyorsanız; single, albüm hatta klip bile çekebilirsiniz. Her gün verilen konserler, televizyonlar programları, yarışmalar ve festivaller. Siz de bu enfes yolculuğun bir parçası olmak istiyorsunuzdur!3.Sanal Ebeveynlik ve Evlilik


Hepimiz evlenmek mutlu bir yuva kurmak isteriz. Çocuklarımız, eşimiz olsun isteriz. Popmundo'da hem çocuk yapabilir hem de sevdiğiniz kişiyle evlenebilirsiniz. Çocuklarınızın karakterlerini de aynı şekilde yönetme hakkınız bulunmaktadır. Toplamda 10 karakter ile sınırlandırılan karakter sayfanız -ki isterseniz elbette bu sayıyı çoğaltabilirsiniz- günden güne bir çiçek gibi açacaktır. Birden fazla karakter yönetmenin ne kadar eğlenceli olduğunu çocuklarınız olduğunda sizler de görebilirsiniz.


4. Başarı Puanları


Elbette emeksiz yemek olmaz. Neredeyse her attığınız adımın sonrasında bazı başarılar kazanırsınız. Bunlardan birkaçını sizlerle paylaşacağım. Bu başarıların içerisinde kimisi gerçekten sizleri zorlayacak, kimisini de nasıl aldığınızı anlamayacaksınız bile. Bir müzik grubu kurmuştuk değil mi? Sonrasında konserler vermeye başlamıştık. Sıra geldi turnelere o zaman. Neredeyse her gezdiğimiz şehir için ayrı ayrı başarılar mevcut.5.Alternatif Kariyer Seçenekleri


Şehirde yürürken adım başı starlarla karşılaşsanız bile, bu dünyadaki tek uğraş elbette müzik değil. Polislik yapıp suçluları kovalayabilir; CEO olup şirket yönetebilir, İtfaiyeci, üniversite görevlisi gibi birçok mesleğe sahip olabilirsiniz. Dilerseniz doktor olup yardıma ihtiyacı olan kişilere yardımda bulunabilirsiniz. Nikah kıyarak çiçeği burnunda çiftlerin mutluluğuna şahitlik edebilirsiniz.

6.Maceralar


Popmundo'da bitmek bilmeyen aklınıza gelebilecek bir sürü macera mevcuttur. Yedi Denizler'in korsanından tutun, Uzay'a çıkıp maymun avlamaya kadar aklınıza gelebilecek bir sürü macera mevcut. Yeni şeyler keşfetmeden duramayan kişiler için ideal! Son zamanlarda benim de eğlenerek yaptığım maceralardan biri ise Çorak Diyarlar Efsanesi! İnanılmaz nefes kesici bir maceraydı. 

7. Paranormal Aktiviteler


Oyun, içinde pek çok efsaneye, gizli eşya ve haritaya, hatta zombi günlerine sahip!
Öyle ki oyun kurucalarından biriyle (o zamanlar bu bir bug'dı) flört edip, ondan bebek sahibi olan Kobe diye efsanevi bir oyuncu var. Karakterimiz adına, her 56 günde bir Aziz Kobe Günü olarak kutlanmaktadır. Oyun gerçek zamanlı olarak bir oyun yılı 56 güne denk gelmektedir.
Yılbaşı, Cadılar Bayramı, Krakenin Dönüşü, Noel ve yeni yıl gibi birçok özel gün mevcut. Zombi avı da bunlardan bir tanesi. Hem şehre saldıran zombileri öldürüp başarı kazanabilir hem de şehrinizi onlardan savunabilirsiniz.
Ayrıca sayısı artan haritalarla esrarengiz adalara gidip, uzaya çıkabilir, hayalet avcılığı yapıp, yakanıza yeni nişanlar takabilirsiniz.
8.Tamamıyla Türkçe!
Tamamıyla Türkçe olan bu oyunda tercüman, editör moderatör olabilirsiniz. Tamamen gönüllü kişilerden oluşan bu ekip bizlere en iyi hizmeti sağlayabilmek için hepsi el birliği ile çalışmaktadır. Kendilerine buradan da teşekkürlerimi sunuyorum. Popmundo, 25 dili içerisinde barındırıyor. Bunun yanında oyunun çoğunluğunu biz Türkler oluşturuyoruz.

9. Dünyanın Dört Bir Yanından Gerçek Oyuncular

Oyunun büyük bir kısmını Türkler oluşturuyor olsa da bizimle beraber oyunu oynayan birçok ülkeden bireyler mevcut. İtalya, Çin, Kore, Amerika, İspanya ve Kanada gibi birçok ülkeden arkadaşınız olabilir. Oyundaki diğer tüm kullanıcılar sizin gibi gerçek kişilerden oluşuyor (Sizin gerçek olduğunuzu varsayaraktan). Anlayacağınız botlara karşı oyun oynamıyoruz. Arkadaşlık edeceğiniz, aynı gruba mensup olacağınız, bulunduğunuz mekanda görüp de selam edebileceğiniz her karakterin arkasında tıpkı sizin karakterinizin de sahip olduğu gibi bir “kuklacı” vardır. Kuklacı dediğimiz şey aslında sizsiniz, unutmayın.

10. Popmundo'yu Oynamak Tamamen Ücretsiz!Evet, Popmundo’yu oynamak için cebinizden tek bir kuruş bile çıkarmanıza gerek kalmadan hemen www.popmundo.com sitesine kayıt olup bilgilerinizi girerek hemen siz de bu eşsiz dünyanın bir parçası olabilirsiniz. Oyun içi deneyiminizi yükseltecek VIP üyelik ve kredi paketlerini, satın almak isteyen kullanıcılar için satışa sunuyorlar. Yine de her kullanıcı Popmundo’ya her daim ücretsiz olarak erişebilmektedir.
Ben Vicki Murray (3495988), bu oyunu yaklaşık 13 senedir aktif olarak oynuyorum. . Hangi konuda olursa olsun, ne kadar kalabalık olursak o kadar fazla eğlenebileceğimizi düşünüyorum ve bu yüzden sizleri de Popmundo’ya bekliyorum! Kaydolmak için: www.popmundo.com adresini ziyaret etmeniz ve kullanıcı adınızla mail adresinizi girmeniz yeterli. Gerekli bilgiler size mail yoluyla gönderilecektir. Yeni alternatif dünyanızın keyfini çıkarın!

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.